TESLİMAT VE KARGO SÜRECİ

Siparişlerinizin teslimat süreleri, kargo şirketlerine ve adrese bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. İstanbul içi 24 saat içerisinde elden teslim.  

Siparişleriniz 24 saat içerisinde ilgili kargo firmalarına teslim edilmektedir.

Siparişinizde tedarik ürün/ler bulunması durumunda, kargoya verilme süresi değişkenlik gösterebilir. Tahmini tedarik süresini, “Siparişlerim” menünüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye içi her yere ücretsiz kargo. Yurtdışı için sipariş edilen ürün miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Siparişinize ait kargo bedelini sepetinizden ve ödeme sayfanızdan kontrol edebilirsiniz. 

Kargonuzun durumunu;

-Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size gönderilecek e-posta ve SMS bilgilendirmelerinde yer alan “Gönderi Kodu”nuzla birlikte ilgili kargo firmasıyla iletişime geçerek veya websitesini ziyaret ederek,

öğrenebilirsiniz.

120’dan fazla ülkeye gönderim yapmaktayız. Gönderim yaptığımız tüm ülkelerin listesi aşağıdaki gibidir. Eğer bulunduğunuz ülke bu listede yer almıyorsa bilgi@hicabistan.com adresine mail atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Afrika & Orta Doğu

Angola

Bahreyn

Benin

Birleşik Arap Emirlikleri

Burkina Faso

Cezayir

Çad

Çin

Djibouti

Eritre

Fas

Fildişi Sahili

Filistin

Gambiya

Gana

Gine

Güney Afrika

Irak

İran

Kamerun

Katar

Kenya

Kuveyt

Libya

Lübnan

Madagaskar

Malavi

Mali

Mauritius

Mısır

Moritanya

Mozambik

Nijer

Nijerya

Ruanda

Senegal

Sierra Leone

Sudan

Suriye

Suudi Arabistan

Tanzanya

Tunus

Uganda

Umman

Ürdün

Yemen

Amerika

A.B.D

Arjantin

Brezilya

Kanada

Kosta Rika

Meksika

Panama

Porto Riko

Trinidad & Tobago

Asya & Pasifik

Afganistan

Avustralya

Azerbaycan

Bangladeş

Brunei

Endonezya

Filipinler

Hindistan

Japonya

Kazakistan

Kırgızistan

Kongo

Maldivler

Malezya

Nepal

Özbekistan

Pakistan

Singapur

Sri Lanka

Tacikistan

Tayland

Türkmenistan

Yeni Zelanda

Avrupa

Almanya

Arnavutluk

Avusturya

Belçika

Bosna Hersek

Bulgaristan

Çek Cumhuriyeti

Danimarka

Finlandiya

Fransa

Gürcistan

Hırvatistan

Hollanda

İngiltere

İrlanda Cumhuriyeti

İskoçya

İspanya

İsrail

İsveç

İsviçre

İtalya***

İzlanda

Karadağ

Kıbrıs

Kosova

Kuzey İrlanda

Letonya

Lihtenştayn

Litvanya

Lüksemburg

Macaristan

Makedonya

Malta

Moldova

Monako

Norveç

Polonya

Portekiz

Romanya

Rusya

Sırbistan

Slovakya

Slovenya

Türkiye

Ukrayna

Yunanistan

***Italya’da Covid-19 süresinde kargo firmalarının operasyonlarını kısıtlaması dolayısıyla bazı bölgelere teslimat yapılamamaktadır. Covid-19 süresince İtalya’da teslimat yapılamayan bölgeler: NEROLA, CONTIGLIANO, LAURO, PAOLISI, MONTEFINO, ARSITA, BISENTI, CASTIGLIONE MESSER RAIMONDO, CASTILENTI, ELICE, ARIANO IRPINO, SALA CONSILINA, CAGGIANO, POLLA, ATENA LUCANA, MOLITERNO, RICCIA, POZZILI, VENAFRO, SAN LUCIDO, ROGLIANO, SANTO STEFANO DI ROGLIANO, BOCCHIGLIERO, CUTRO, MONTEBELLO JONICO, SERRA SAN BRUNO, VILLAFRATI, SALEMI, AGIRA, TROINA, SERRA SAN BRUNO.

Türkiye gönderilerimizde sözleşmeli olduğumuz kargo firmaları aşağıdaki gibidir.

-Yurtiçi Kargo

-Aras Kargo

-MNG Kargo

Siparişinizin güvenli bir şekilde size ulaşmasını sağlamak önceliğimizdir.

Kargo şirketinden paketinizi teslim alırken gönderide açılma, yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer paketiniz hasar görmüş bir şekilde gelmişse, 7 gün içinde kargo firmanızdan hasar tespit tutanağı alarak firma yetkililerine durumu bildiriniz.

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda; siparişiniz en yakın kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. Sipariş numaranız ile birlikte kargo firmasına başvurarak teslimatın yeniden gönderilmesini talep edebilir ya da en yakın şubeden teslim alabilirsiniz.

*Siparişinizin Hicabistan’a iade edilmemesi için 3 gün içerisinde (Kargo firmasına göre değişkenlik gösterebilir) paketinizi belirtilen şubeden almanızı öneririz.

Kargo takip numaranız ile birlikte, kargo firması ile iletişime geçerek gönderiyi şubeden teslim almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Her siparişiniz ayrı bir gönderi olarak değerlendirilmektedir. Farklı zamanlarda verdiğiniz siparişlerin aynı anda teslim edilebileceğinin garantisi bulunmamaktadır.

Kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapmanız durumunda, önceki siparişiniz henüz fatura kesilme aşamasına gelmemiş ise iki sipariş birlikte gönderilebilmektedir.

Evet. Siparişinizi tamamladıktan sonra yapılacak olan teslimat adresi değişiklikleri için 0536 426 8438  arayabilirsiniz. 

Müşterilerimizin memnuniyeti ve beklentileri bizim için önemlidir. Herhangi bir nedenle siparişinizden memnun kalmazsanız,  ürün ya da ürünlerinizi (cerrahi maske, iç çamaşırı,mayo ürünleri hariç*), orjinal ambalajında, kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade sürecinizi, hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Siparişlerim” alanından ilgili siparişe ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz. İade süresi dolmamış siparişlerinizin altında “iade başlat” butonunu görebilirsiniz.

Türkiye’den yapacağınız iade gönderilerinde iade ücreti alınmamaktadır.